Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    Barındırma olarak tanımlanan Hosting, bilgisayarların sorunsuz bir şekilde hizmet vermesini sağlar. Kullanıcıların işini büyük ölçüde kolaylaştıran hostingler sayesinde artık kullanıcılar kesintisiz bir şekilde hizmet alarak işlerini yapabiliyor. Hostingler yüksek teknolojiyle üretildiklerinden dolayı, kullanıcıların hosting seçimine dikkat etmeleri gerekir. Çünkü yanlış hosting tercihi yapılırsa eğer kullanıcılar işlemlerinde sorun yaşamaya başlar. Bu yüzden güvenlik önlemlerinin artırılması ve her türlü zararlı yazılıma karşı verilerin korunması için gerekli planın yapılması ve gerekir. Hosting seçimi yaparken kullanıcıların dikkat etmeleri gereken noktalar şöyledir:

 • Hangi hosting platformunun seçileceğine dikkat edilmeli
 • Her türlü yazı, görsel veya videoların saklanması için hosting alan genişliği
 • Site trafiğine dikkat edilmeli
 • MySQL ve MsSQL gibi kullanılacak veri tabanı belirlenmeli
 • Satın alınan hostinglerin e-mailinin kaç adetle sınırlı olduğuna bakılmalı

Hosting seçiminde dikkat davranılması sonucu bilgiler her zaman güvende kalır ve kullanıcılar ihtiyaç anında bilgileri kullanabilir.

Hosting İçerisinde Olması Gerekenler

Güvenli bir hosting, bilgilerin her zaman işlenebileceği anlamına gelir. Kullanıcısına üstün performans özelliği sağlayan hostingler sayesinde artık işletmeler ve bireysel kullanıcılar kötü amaçlı yazılımların saldırısına uğramayarak bilgilerini koruyabiliyor. Hosting seçimi yapanların, hosting içerisinde bulunması gereken güvenlik önlemelerine de dikkat etmeleri gerekir. Bir hosting içerisinde aranması gerekenler şöyledir:

 • Hosting içerisinde mutlaka koruma amaçlı antivirüs koruması bulunmalı
 • Hosting içinde antispam koruması aranmalı
 • Saldırıların tespiti için yazılım bulunmalı
 • Kaliteli bir veri merkezi olmalı

Güvenilir firmalar tarafından hosting alınması sonucu, kullanıcılar bir hosting paketinde bulunması gereken paket içeriğine sahip olmuş olurlar. Bu yüzden hosting alırken mutlaka alanında profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Sizde hosting için rehber arıyorsanız zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hosting Paketleri

Hosting paketi alacaklar için, firmalar tarafından farklı paket içeriğine sahip hostingler hizmete sunulmaktadır. Bireysel, kurumsal ve bayi paketleri olarak farklı türde hosting paketleri bulunuyor. Bu paketlerin içerikleri kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Üstelik hangi paketin ne gibi özelliklere sahip olduğu açıklandığından dolayı, müşteriler ihtiyaçlarına uygun hosting paketini alabiliyor. Sizde sitenizdeki içerik ve bilgileri koruma altına almak istiyorsanız hosting paketleri hakkında destek hizmeti almalı ve paket içeriğine dikkat etmelisiniz.

Yorumlar

mood_bad
 • Henüz yorum yok.
 • chat
  Yorum yap