SSL Sertifikası Nedir? Neden Kullanmalıyız?

Web sitelerinin güvenliğini sağlamak amacıyla son zamanlarda sıkça kullanılan güvenlik sertifikaları arasında SSL sertifikası yer alıyor.

Bu sertifika sayesinde artık siteye giriş her kullanıcı tüm işlemlerini yaparak bilgilerini güvenle verebiliyor. SSL sertifikasının asıl amacı, sitelerin saldırıya uğramadan güvenle erişim sağlanmasıdır. Bu yüzden web sitelerine giriş yapan her kullanıcının paylaştığı bilgiler kesinlikle üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Bu sayede ziyaretçiler bilgilerini güvende tutarak siteleri daha fazla ziyaret etmektedir. SSL sertifikasının olmadığı bir site güvenlik açısından zayıf olacağından dolayı, kullanıcıların bilgileri diğer kişilerle paylaşılmış olur.

Bu yüzden trafiğin güvenliğini sağlamak ve daha fazla müşteri potansiyeline sahip olmak amacıyla sitelerde mutlaka SSL sertifikasının kullanılması gerekir.

SSL Sertifikası Çeşitleri Nelerdir?

SSL sertifikası onayını alarak firma ve sitelerinin güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak isteyenler için birçok sertifika çeşidi bulunuyor. SSL sertifikası çeşitleri arasında;

·      Alan adını onaylamak için alınan sertifika

·      Kod imzalama

·      Adres çubuğu sertifikası

·      Web sunucusu onaylama

gibi sertifika bulunuyor. Bu yüzden hangi sertifikanın kullanılacağına karar verenler sertifika hizmeti veren ve alanında uzman olan firmalardan yardım almalıdır. Güvenilir hizmet sunan firmalar müşterilerine özel hizmet sunacaklarından dolayı, web tasarımı yaptırmak isteyenler sitelerinin güvenliğini artırabiliyor. Üstelik kurulum işlemleri firmalar tarafından gerçekleştirildiğinden dolayı artık müşteriler zaman kaybetmeden sitelerini daha canlı hale getirebiliyor. Bu yüzden firmalar arası karşılaştırma yaparak uygun fiyatlarla SSL sertifikası almak isteyenler için firmamız tarafından firma karşılaştırma hizmeti sunulmaktadır.

Güvenilir Hizmetin Adres Noktası

SSL sertifikasının kullanılmasının asıl amacı, site güvenliğini sağlayarak müşteri bilgilerinin paylaşılmamasıdır. Kaliteli fakat uygun fiyatlarla SSL sertifikası kurulumu gerçekleştirmek isteyenler için sitemiz üzerinden destek hizmeti sunulmaktadır. Sonmuş olduğumuz hizmet sayesinde öne çıkan ilanları görebilir ve bütçenize uygun hostingleri bularak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

SSL sertifikası almak isteyenler için amacımız, istenilen firmanın bulunmasını sağlamak ve firmalara müşteri kazandırmaktır. Bu nedenle güvenilir hizmetin adres noktası olarak müşterilerimize en uygun hizmeti almaları için elimizden gelen her türlü hizmeti sunuyoruz. Sizde firma karşılaştırması yaparak uygun fiyatlarla istenilen hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • chat
    Yorum yap